Фенди ангажираше водечки модни лица и sвезди во подем за својата кампања есен / зима 2019…

Минималистичка позадина со скали претставува дизајн на сцената. Моделите Френ Самерс, Анок Јаи, Саша Лус, Крис Грикаите, Штајнберг, Офели Гулерман, Угбад и Чун Jinин се најдоа во главните улоги.

За есен, Фенди ги нагласи кроените палта, фустаните со дезени и парчиња со везени монограми.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМузејот Метрополитeн ја избра темата на следната изложба!
Следна објаваУбавата вила на Винсент Прајс се продава!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР