Кој не би сакал да има куќа со базен на покривот?

Компанијата Anti Reality овој концепт го пренесе чекор подалеку, создавајќи модерна верзија на викендица, каде што покривот е базен. Превртувајќи го покривот, ова студио креираше волумен кој е идеален за уживање – со поглед кон ѕвездите или кон океанот.

Оваа летна викендица, со површина од околу сто квадратни метри, е еднокатна зграда, која се наоѓа на крајбрежната карпа. Кровниот  базен е секако елемент кој се издвојува од сите други, но тоа не е единственото нешто што е вредно за внимание. Со панорамски прозорци кои го красат целиот ентериер, таа е дефиниција на комбинација на екстериер и ентериер.

Базенот, кој е достапен преку надворешните скали, има ниво на вода која може да се контролира преку сифонски дренажен систем.

Jedinstvena vikendica sa bazenom umesto krovaJedinstvena vikendica sa bazenom umesto krovaJedinstvena vikendica sa bazenom umesto krovaJedinstvena vikendica sa bazenom umesto krovaJedinstvena vikendica sa bazenom umesto krovaJedinstvena vikendica sa bazenom umesto krova

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНова спортска колекција на Tommy Hilfiger!
Следна објаваСовршени фустани за модерни прослави!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР