Tommy Hilfiger ланцираше нова машка и женска спортска колекција.

Оваа колекција се одликува со водоотпорни материјали и флексибилност.

“Облеката треба да ги прати актуелните трендови и ние се трудиме да им излеземе во пресрет на потребите и желбите на потрошувачите и фановите, лансирајќи ја новата Tommy Sport колекција која дише со спортски стил” – изјави Tommy Hilfiger.

Related image

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да поминете една ноќ во Лувр и да вечерате со Мона Лиза?
Следна објаваУникатна викендица со базен на покривот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР