“Првиот сингл “Разбуди се”, на Горан Папаз и Даз Флоу беше вистинско 
освежување на македонската музичка сцена во 2011та кој се искачи на 
врвот на македонските топ листи.

После точно 8 години, Папаз и Даз создаваат нова песна која носи наслов,
“Знам”.
Песната е работена во студиото на Танче Гроздановски, автор на музиката
е Папаз, за аранжманот и продукцијата се погрижи Танче Гроздановски а
текстот е напишан од страна на Даз Флоу.
Ова лето се очекуваат многу новитети од Папаз и Танче кои неодамна го
најавија албумот “Елегија”.”

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИталијанскиот креатор на парфеми Paolo Terenzi во Македонија
Следна објаваЖежок летен хит: чевли и чанти од проsирен материјал!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР