По рекордно брзо распродадедното шоу што се одржа во Вип Арената на 15.10.2017 (во рамки на “57th & 9th” турнејата), Sting се враќа во Скопје на 02.06.2019, овој пат со историско стадионско шоу на нашата арена со која сме сите горди, „Филип Втори“. Стадионот “Филип Втори” за прв пат ќе биде место на кое ќе се одржи концерт на една светска ѕвезда од калибарот на Sting!

Билетите се веќе пуштени во продажба преку продажната мрежа на Авалон, онлајн преку аvalon.mk и Југотон, по следниве цени и категории:

ПАРТЕР – 1.500 денари
GOLDEN CIRCLE – 3.000 денари (само 2.000 билети, директно пред бина)
SILVER SEATS – 2.000 денари
GOLDEN SEATS – 3.000 денари
ВИП – 4.990 денари (строго ограничени количини)

Бидејќи Sting во рамките на оваа летна турнеја нема да настапи во: Србија, Хрватска, Грција, Албанија и Косово, најљубезно ве молиме што е можно побрзо да си набавите влезница, за да не дојдеме во иста состојба како минатиот пат, кога концертот беше за рекордно брзо време распродаден.

Во прилог ви ја испраќаме видео најавата за концертот.

Главната улога ја толкува Благој Веселинов, актерот од филмот „Исцелител“, додека режијата е на Томи Акимовски.

Стинг на Градски, како лек за Македонија!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕден од најголемите модни трендови за 2019!
Следна објаваРесите се голем пролетен тренд, еве како Kendall Jenner ги носи!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР