Модните трендови не престануваат да доаѓаат и да си одат, а сега жолтата боја е во тренд и е фаворит за оваа година!

Bambah Lace Dress on Farfetch

Оваа впечатлива боја ќе го освежи сечив моден стил, а воедно ќе го поправи расположението на прв поглед.

Можевме да ја видиме во голем број колекции на сите модни ревии, вклучувајќи ги и ревиите на Брендон Максвел, Каролина Херера и Оскар де ла Рента. Оваа боја конечно ги доби своите вистинските “пет минути”.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСценографот Јан Папелбаум со предавање и работилница во Скопје – Модерното на сцена (Сонот на куќата)
Следна објаваВидео најава за концертот на Стинг
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР