Април во Скопје ќе биде поразличен со новото издание на the GENTLEMEN’S EXPO ’19 – “WHISKEY Edition” во организација на Боттега Евенти, 05/06 април, петок 17:00 – 24:00 часот, сабота 14:00 – 24:00 часот, Skopje Marriot Hotel.

Во текот на двата EXPO денa ќе биде претставена добра селекција на брендови кои ги преферираат мажите, кои преку интерактивна презентација ќе понудат несекојдневни искуства за посетителите. Исто така, за прв пат ќе биде организирана дегустација на преку 20 различни видови нa виски.

Карти со кредити за дегустација на виски и посебни карти за мастер класови се веќе пуштени во продажба на www.gentlemensexpo.mk и на  http://tickets.gentlemensexpo.mk

Ве очекуваме на дводневно дружење исполнето со многу забава, едукација и нови искуства за посетителите.

ОДБЕРЕТЕ КВАЛИТЕТНО СЕКОЈДНЕВИЕ!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТромбонистот на Џејмс Браун – легендарниот Фред Весли во Скопје
Следна објаваТочките се неизоставен тренд оваа пролет!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР