Ако ги следите новите трендови, тогаш знаете дека точките се неизбежен детаљ на сезоната.

Во изминативе неколку сезони, шармот на точките не освојуваше, а оваа пролет ќе биде доминантен. Бутиците се преплавени со модели на точки, а нашите фаворити се фустаните и блузите. Овие модели можете да ги најдете во продавниците на Скопје Сити Мол …Зара, Манго …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваThe GENTLEMEN’S EXPO ’19 “whiskey edition”
Следна објаваМода за секојден, изградете го сопствениот стил!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР