Современиот животен стил на жените кои ја пратат динамиката на модерното живеење им наложува да експериментираат со модните стилови со цел да го пронајдат својот сопствен автентичен стил. Важен момент во имиџот на една личност е стилот кој треба да биде препознатлив, уникатен но и доследен, независен од моменталните модни трендови.

Што ја чини една жена посебна?

Најпрвин треба да се ослободиме од предрасудите дека ќе бидете елегантни самона високи потпетици. Тоа дефинитивно не е така. Неколку години по реб модниоата сцена е преплавена со интересни комбинации кои вклучуваат женски одела, панталони и здолничта и сето тоа комбинирано со патики.

Лежерно, удобно и модерно за оваа прилика издвоивме за вас неколку модни комбинации како инспирација за престојната пролетна сезона.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТочките се неизоставен тренд оваа пролет!
Следна објаваСе одбележува Светскиот Ден на Поезијата!
"Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!"! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Intrinsic interest in these two fields, of which I have followed successive developments, and in their singular and profitable union: scientific abstraction and sensory rapture, ephemeral and predictive, the attribute of success and the spirit of ‘innovation. ---------------------------------------------------------------------------------- Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР