Ниските температури ја сушат кожата па затоа крајот на зимата е вистинско време за нејзино закрепнување.
Најлесен начин за опоравување на косата е маска која можете самите да ја направите дома од состојки кои најдобро ќе делуваат.

Оваа маска проверено делува на сите типови на коса.

Состојки:
неколку капки етерично масло од лаванда
2 лажици маслиново масло
1 лажица мед

Ставете неколку капки етерично масло од лаванда во сад, додадете го маслиновото масло и мед и измешајте сè во блендер. Ставете ја маската на влажна коса и оставете да делува 40 – 45 минути и исплакнете.

Користете ја маската еднаш неделно и за еден месец ќе видите промени.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваOff-White има нова колекција која комбинира женственост и спортски стил!
Следна објаваНовиот 2020 Huracan EVO Spyder!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР