Дали некогаш сте си го замислиле животот во вистински замок?

Ако е така, сега самите можете да си ја исполните оваа желба, ако имате 18,3 милиони долари и сакате да се преселите во италијанска провинција.

Najlepši zamak na svetu sa cenom od 18.3 miliona dolara

Najlepši zamak na svetu sa cenom od 18.3 miliona dolara

Директно од бајките, ние ви го претставуваме замокот Sammezzano кој се наоѓа во срцето на Тоскана, кој во моментот е на продажба, а може да биде ваш по горенаведената цена.

Najlepši zamak na svetu sa cenom od 18.3 miliona dolara

Како прекрасно и бајковито ремек-дело во мурски стил, овој замок е зачудувачки амалгам на луксузни ентериери, калеидоскопски соби и беспрекорно украсени пасишта. Изграден во 1605 година од страна на шпанскиот благородник Хименес од Арагон, овој имот налик на палата бил во сопственост на неколку богати луѓе, а во еден момент, на почетокот на 2000-тите, ја играл улогата на хотел. Има 365 соби, секој со свој уникатен распоред и дизајн.

Секоја соба има и свое сопствено име, а најинтересните од нив се Собата на пауните, која има суптилна мрежа на бои и геометриски шеми, Бела соба украсена со марокански мозаични плочки и антички лустери, Соба на кринови, Соба на љубов, Сталактит соба, Соба со огледала и така натаму.

NajlepÅ¡i zamak na svetu sa cenom od 18.3 miliona dolaraNajlepÅ¡i zamak na svetu sa cenom od 18.3 miliona dolaraNajlepÅ¡i zamak na svetu sa cenom od 18.3 miliona dolaraNajlepÅ¡i zamak na svetu sa cenom od 18.3 miliona dolaraИмотот е опкружен со прекрасни, убави градини од сите страни, со езера, фонтани, мост, теракота градина полна со статуи и орнаменти. Покрај тоа, овој замок стана сензација на Instagram, кој има 6.000 постови.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваSaint Laurent одушеви со новата колекција во Париз!
Следна објаваГламур и елеганција на модната ревија Dolce & Gabbana есен/зима 2019!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР