Saint Laurent ја претстави новата колекција на Париската модна недела која ги израдува сите присутни.

Новата колекција дише со вибрациите на 80-тите години, кои можеме да ги видиме преку силуетата која ги опфаќа сите парчиња во форми на нагласени раменици.

Освен препознатливите класични парчиња од Saint Laurent, како што се сакоата со дворедно копчање, новата колекција се состои од монистри, тантела, високи појаси, пердуви, леопард принт, крзно и шапки во бои.

Модните критичари ја прогласија колекцијата, совршена комбинација на смелост и сензуалност.

Saint Laurent

СПОДЕЛИ
Претходна објаваГрафити мајсторот `CHEZ`- Балканскиот Banksy!
Следна објаваНајубавиот замок на светот Sammezzano се наоѓа во Тоскана!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР