Создавајќи уникатен омаж за Габриел Шанел или Коко, брендот Ларосе Гујон дизајнираше лустер кој не потсетува на ланец со бисери …

Познатата модна креаторка често пати била видена со бисерен ланец или со бисерни детали на некоја од нејзините вечерни фустани. Тој детал на луксузот, го инспирирал овој бренд да создадат Coco лустер, со десет рачно дувани стаклени глобуси, кои потсетуваат на класичен накит.

Related image

Coco лустерот се состои од флексибилни конектори помеѓу глобуси, како и тавански врски и додатоци, што им овозможува на сите да создадат повеќе светлосни конфигурации..

Jedinstveni luster inspirisan Koko Å anel

 

Coco by Larose Guyonе е метафорично олицетворение на парискиот долг од деветнаесеттиот век. “Како Габриел Шанел, така и нашиот Coco се одликува со величина, гламур, леснотија, финеси и убавина”, вели Одри Л. Ларос, коосновач на Ларосе Гујон.

Jedinstveni luster inspirisan Koko Å anelJedinstveni luster inspirisan Koko Å anelJedinstveni luster inspirisan Koko Å anelJedinstveni luster inspirisan Koko Å anelJedinstveni luster inspirisan Koko Å anelJedinstveni luster inspirisan Koko Å anelJedinstveni luster inspirisan Koko Å anelJedinstveni luster inspirisan Koko Å anelJedinstveni luster inspirisan Koko Å anelJedinstveni luster inspirisan Koko Å anelJedinstveni luster inspirisan Koko Å anelJedinstveni luster inspirisan Koko Å anelJedinstveni luster inspirisan Koko Å anelJedinstveni luster inspirisan Koko Å anelJedinstveni luster inspirisan Koko Å anel

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТејлор Хил во новата кампања на Ралф Лорен!
Следна објаваЛегендарниот Grandmaster Flash пристигна во Скопје
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР