За мотивационен старт на неделата!

quote
***

Недела со бројни настани:

26.02. // 12:00 – Go SMART make ECO art!
Изложба со дела од е-отпад.

eco art

26.02. // 21:00 – Осми роденден на Радио МОФ: Kicks & Gigs DJ Party
8ми роденден на Радио Моф!

27.02. // 19:00 – Отворено предавање: Моќта на сегашниот миг од Екарт Тол
Предавање за отворени умови со Илина Ведран.

otvoreno predavanje

28.02//22:00 – Concert: Fish in Oil 
Ви ги претставуваме Вељко Николиќ- Papa Nik на перкусии, Том Феџа Франклин на тапани, Бранислав Радојковиќ на контабас и бас гитара,
Братислав Радовановиќ на гитара и Душан Петровиќ на саксофон!

fish oil

01.03. // 22:00 – Македонски Шлагери
Уште еден концерт со клултните македонски евергрини.

01.03

02.03. // 22:00 – The Music Room
Нашиот нов клубски концепт продолжува!

02.03

03.03. // 11:00 – Научна Детска Работилница
Неделна работилница со многу многу “магични” експерименти.

Detska naucna rabotilnica-03
***

Доаѓаш ли на курсот за дегустација на вино?

wine tasting cover 1

Прочитајте повеќе на линкот.

***

Нашето електронско известување го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за интересните случувања во Јавна Соба!

Очекувај го нашето неделно известување следниот понеделник.

Ти посакуваме пријатна работна седмица!

СПОДЕЛИ
Претходна објава`Сонот на играчките`-Концерт за деца во Македонска Филхармонија
Следна објаваМАКЕДОНСКАТА МОДА ОД МИНАТОТО
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР