На девети март со почеток во единаесет часот предпладне ќе се одржи Симфонски концерт кој е наменет за најмалата публика.

На програмата ќе бидат застапени дела од Дебиси, Моцарт, Едвард Криг, Жорж Бизе.

Диригенти Виктор: Митрвски и Елена Митревска

Аниматор: Мартин Јордановски

Цената на билетот е 150ден.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРозовата боја доминираше на црвениот килим на Оскарите!
Следна објаваПрограма во Јавна Соба 25.02. 2019
Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР