Заборавете на црвениот килим. Познатите личности кои влегуваа на церемонијата на  Оскар, го претворија во розев килим. Од светла фуксија до побледи нијанси на румена и речиси проsирна, бојата владееше надмоќно на модните избори на познатите дами со стил.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧувство на дом: нова колекција на Zara Home!
Следна објава`Сонот на играчките`-Концерт за деца во Македонска Филхармонија
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР