Нашата дива, една и единствена, Каролина Гочева, одржа концерти за паметење.

Македонското девојче заедно со Македонската Филхармонија во саботата и неделата, им приредија часови уживање на присутните. Песните се редеа една по една, додека Каролина ги пееше како за своја душа.

За сите оние кои не успеаја да дојдат до билети за овие два претходни концерти, на 20-ти и на 22-ри месецов следуваат уште два.

Во продолжение погледете дел од фотографиите од концертот на Паповиќ Миладин.

СПОДЕЛИ
Претходна објава`ОЧИ` – АЦО ШОПОВ
Следна објаваБоемска инспирација во новата кампања на ETRO!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР