За снимањето на својата пролетна / лето 2019 кампања, брендот Etro се упати кон плажата …

Фотографката Кас Бирд направи неверојатни визии во Сан Хозе Дел Кабо во Мексико, а  модели кои позираа беа Еди Кембел и Оливија Винтен. На девојките им се придружија машките модели Николас Трубман и Ерик Ван Гилс, додека тие носеа шарени дезени и  бохо форми.

Оваа сезона можеме да го забележиме и враќање на логото Пегаз, обележје на познатиот италијански бренд. Стилистка на снимањето беше Анастасија Барбиери, додека Тамара Мекнотон и Роми Солејмани се погрижија за косата и шминката.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКаролина Гочева со незаборавни концерти!
Следна објаваЕлегантна и светкава кампања на Boucheron!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР