Каролина Гочева се закити со статуетка на првите регионални музички награди во Белград.

38-годишната македонска ѕвезда ја доби наградата за Најдобра етно нумера за песната „Ти не дојде“, од нејзиниот најнов албум „Извор“.

Убавата пејачка ја изведе песната на големата сцена на церемонијата во Штарк арената.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗА СИТЕ МЛАДИ МОДНИ ДИЗАЈНЕРИ – ПРИЛИКА КОЈА НЕ СМЕЕ ДА СЕ ИСПУШТИ!
Следна објаваReebok колекција со потпис на Victoria Beckham!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР