Smoothie се користи и за регулирање на тежината како замена за оброк, кој можеме брзо и лесно да го подготвиме дома.
Тајната е во тоа да количината на овошје и зеленчук од кој е подготвен, изобилува со витамини, минерали и влакна кои набабруваат и не држат сити со часови.

Повелете еден

Состојки:
1 круша
100 мл бадемово млеко
2 парчиња црно чоколадо
2 лажици овесни снегулки
3 лажици кокосово брашно
1 лажичка путер од кикирики

Измешајте ги сите состојки во блендер, па потоа претурете во сад и консумирајте секое утро како замена за појадок

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТорба на Louis Vuitton која го освои целиот свет!
Следна објаваKaia Gerber е новото лице на Jimmy Choo!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР