Пред околу три часа Новата година веќе пристигна на островите Самоа и Кирибати. Нивните жители први на земјината топка ја прославуваат новата година.

Кирибати е остров кој се наоѓа на најисточниот дел од пацифичката држава  Кирибати, додека за Самоа интересен е фактот е што пред само неколку години таму е поместена датумската граница, па така источната страна сега е западна. Од тогаш тамошните жители први ја дочекуваат секоја нова година.

СРЕЌНА НОВА ГОДИНА!

Самоа

Кирибати

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеверојатен редизајн на иконскиот фустан на VERSACE!
Следна објава,,Limassol”-медитеранскиот бисер каде е родена божицата Афродита!
Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!! Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР