Таа е една од најубавите и најпосакуваните жени во светот. Моника Белучи, италијанска актерка, како што многумина ја нарекуваат модерна божица. Нејзината појава никого не го остава рамнодушен. Успешна актерка, мајка на три деца, говори три јазици и секојневно практикува јога и медитација.

,,Жената може да сака толку силно, што се чини дека никогаш не би заминала од човекот што го сака”… Но…(Моника Белучи).

Следниве нејзини совети се многу поучни за женскиот дел од популацијата!

  1. Никој не ни припаѓа исклучиво само нам, ни нашите сопрузи, ни нашите деца. Единствено нешто што можеме да сториме е да ги споделуваме убавите нешта со нашите сакани.
  2. Луѓето може да простат нечив ум, талент или интелект, но убавината никогаш.
  3. Да се старее значи да се биде подобар во секој поглед.
  4. Убавината треба да ни помогне во пронаоѓање на хармонија, љубов и пронаоѓање на смисла во вашиот живот.
  5. Човековото знаење секојдневно се зголемува, за жал не и емпатијата кај луѓето.
  6. Женската увбавина е поинтересна само ако е скриена.
  7. Немојте да ги презирате и мразите луѓето кои ви завидуваат, со тое тие признаваат дека вие сте подобри од нив.
  8. Секогаш им велам на младите девојки да го прифатат своето тело токму такво какво што е, бидејќи совршенство и онака не постои.
  9. Љубовта постои кога постои почитување и слобода помеѓу партнерите. Желбата да се поседува некој е апсурдна.
  10. Колку и да е силна една жена, таа сепак посакува посилен маж до себе. Но, не да ја ограничи во нејзината слобода туку да и даде можност да се почувствува женствено.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛичните предмете на Френк Синатра продадени за повеќе милиони долари!
Следна објаваVERSACE кампања за пролет 2019 година!
"Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!"! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Intrinsic interest in these two fields, of which I have followed successive developments, and in their singular and profitable union: scientific abstraction and sensory rapture, ephemeral and predictive, the attribute of success and the spirit of ‘innovation. ---------------------------------------------------------------------------------- Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР