Модната бренд Versace продолжува да ги слави 90-тите години на минатиот век во голем стил.

Новата кампања за пролет 2019 година, фотографирана од познатиот Стефан Мејсел, е во центарот на вниманието на познатите модели Ирина Шајк, Бела Хадид и Шалом Харлоу, кои се претставуваат во ексцентрични и шарени комбинации на облека.

Во колекцијата за пролет-лето 2019, доминираат цветни принтови и заводливи силуети. Кожа, процепи, голи рамења и асиметрични кроеви кои изгледаат одлично во изведба на Донатела Версаче.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПоучни цитати изречени од убавата Моника Белучи!
Следна објаваСупер свирки и предновогодишно расположение на максимум!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР