Ако декорирањето на просториите за време на празниците ви претставува тешкотија, треба да размислите за hygge начинот на декорирање.

Hygge е скандинавски израз кој ја опишува едноставноста, пријатноста и топлината. Кога се користи во домашниот декор, тоа резултира со “less is more” естетиката, давајќи му на вашиот дом минималистичко Нордиско чувство. Кога креирате минималистички Божиќен амбиент, фокусирајте се само на најважните елементи. Додека повеќето луѓе ги сакаат големите елки и новогодишни украси, сепак минималистичкиот стил создава едноставен, пријатен и смирувачки амбиент.

Доколку сакате вашиот простор да ви овоможи пријана атмосфера и мир, тогаш со сигурност треба да се одлучите за минималистичка декорација.

За да го намалите вашиот декор во домот, ви предложуваме неколку минималистички идеи за декорација за време на новогодишните празници.

Уживајте во новогодишната и божиќната декорација и искористете некоја од овие креативни идеи и создадете простор по ваш вкус, во кој сите ќе уживате и ќе се чувствувате фантастично!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваHenri de Toulouse-Lautrec-хроничарот на парискиот ноќен живот!
Следна објаваНовиот парфем “Good Girl Velvet Fatale” на Carolina Herrera!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР