Новогодишните празнични излози на Harrods во Лондон!
Една од најубавите и најлуксузни стоковни куќи Harrods во Лондон, секоја година воодушевува со своте празнични излози.
12 месеци планирање, 5 месеци изработка, 100 лица ангажирани, 6 дена за инсталација и 3 дена за да ги усовршат конечните работи – ова време било потребно за да се постигнат овие магични празнични излози.
излози.
СПОДЕЛИ
Претходна објаваИнтересни факти за готската катедрала `Notre Dame`!
Следна објаваКолекција Season 4 на Alexander Wang и Аdidas Originals!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР