Кога е вистинското време за вежбање?

Кога е вистинското време за вежбање?

Дебатата која во светот на фитнесот и понатаму продолжува да се дискутира е кое е правото време за вежбање, наутро или навечер?

Од направените истражувањата, се потврдува дека утрото е совршено време за тренинг, бидејќи има позитивен ефект врз крвниот притисок. Од друга страна, постојат студии кои потврдуваат дека луѓето кои вежбаат во вечерните часови се посилни.

Вистинскиот одговор е дека треба да вежбате кога имате време и кога вежбањето најмногу ви одговара. Повеќето луѓе наоѓаат изговор во секојдневните обврски и недостаток на време, но вистината е дека секој од нас може да одвои најмалку половина час дневно за вежбање.

Не е важно кога вежбате, само да сте активни, бидејќи тоа го подобрува вашето здравје и кондиција и што е најважно, се ослободувате од стресот.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕма Стоун во кампања за парфемот на Attrape-Rêves!
Следна објаваКако да се подобри самодовербата?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР