Листови и цветови изработени од хартија се новиот тренд во декорирањето.

Дизајнерите на модната индустрија и трговците ги користат во нивната работа. Ако сакате на вашиот настан да му дадете нова тренд нота, листовите од хартија ќе бидат добро решение.

Со нив лесно ќе создаде атмосфера на одмор и егзотични острови, без разлика каде се наоѓате. Гигантските тропски лисја и огромните егзотични цвеќиња создаваат неповторливо расположение на брилијантен одмор. Оваа декорација најмногу одговара за родендени, свадби или други забави во хавајски стил.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНов тренд во светот – “стаклена коса”!
Следна објаваOphelie Guillermand во новата кампања на јувелирската куќа Graff Diamonds!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР