Денес ви претставуваме неколку најдобри примери на најубави трпезарии со различни стилови во зелена боја, кои можете да ги видите во галеријата.

Зелената боја во трпезаријата, му дава на просторот достоинствен и освежувачки амбиент.

Оваа боја малата трпезарија ја прави посветла со дарежливо потопол изглед.

Меѓутоа, покрај сето ова, зелената не потсетува на природата и нејзиниот шарм, што ни овозможува лесно додавање на природно концентрирани мотиви.

На врвот на декоративните трендови за оваа година, се ботанички и тропски стилизирани соби и шаблони кои ги носат овие инспирации. Трпезаријата со зелени детали, без никакви проблеми, може да ги има овие акценти и да создаде едноставна транзиција помеѓу стиловите како што се тропски, поморски, шик и многу други, со помош на овие паметни додатоци.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНова кампања на MICHAEL KORS за есен/зима 2018!
Следна објаваНови идеи за заштеда на просторот во спалните соби!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР