Францускиот модел Baptiste Radufe повторно е заштитно лице на новата кампања на Michael Kors за есен / зима 2018 година.

Новата кампања е снимена во ентериер на луксузен хотел, како и на улиците на Њујорк, додека моделот позира во друштво со романската моделка Andreea Diaconu.

Судејќи според фотографиите, новата колекција на Michael Kors ја слави индивидуалноста во богатите есенски бои.

Додека шетаат по градот или пијат пијалоци во локално кафуле, моделите се облечени во моделите од новата есенска колекција која го емитува космополитскиот дух на Њујорк.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајсимпатична азбука што може да се замисли!
Следна објаваОсвежувачки амбиент во зелени трпезарии!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР