Најсимпатична азбука што може да се замисли!

Најсимпатична азбука што може да се замисли!

Преку говорот и сликите, писмото исто така, претставува едно од најважните средства за комуникација меѓу луѓето.
За убавината на оваа алатка и ефикасноста на пораките во најголема мера придонесувуваат типографи, уметници кои вешто и внимателно, осмислено, креираат, обликуваат и го организираат чудесниот свет на буквите и знаците.

Талентираната типографка Tatianа Astu од Костарика, црпејќи ја инспирација од  современата поп-културата, кинематографија и секојдневниот живот, создаде  оригинален и весел свет на букви, шарени и разиграни како најубавите спомени од детството.

Во фотогалеријата, погледнете ги буквите илустрирани преку предмети кои на шпански јазик ги содржат нивните иницијали.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФантастична колекција есен/зима 2018 на Stella McCartney!
Следна објаваНова кампања на MICHAEL KORS за есен/зима 2018!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР