Patrick Dykstra е авантурист кој е првиот човек на кого му успеа да плива и да ги фотографира плавите китови, кои патем се најголемите животни на планетата земја. Нивната големина се споредува со онаа на диносаурисите (праисториските животни).

Погледнете ги овие величенствени фотографии направени од овој навистина храбар човек!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОтворена изложба на патики на Naomi Campbell и Kate Moss во добротворни цели!
Следна објаваКнижевна ноќна забава!
Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!! Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР