Одбирањето на правата палета на бои за нашите простории може да биде премногу тешка задача, особено ако сметаме дека изборот е премногу широк …

Додека некои луѓе ги преферираат неутралните бои, другите одат на сосема поинаков начин, одлучувајќи се за храбри и смели тонови во нивниот ентериер. Без разлика за што ќе се определите, боите на ѕидовите внесуваат различен изглед и чувство во просторот.

Не само што постојат многу опции на тонери, туку со нив доаѓаат и различни начини на кои можете да го окречите својот простор, да создадете централна точка со само еден ѕид, па се до употребата на комбинирани бои за да создадете драматичен изглед.

Еден од начините на употребата на комбинираните бои е да се креираат дупло тонирани ѕидови. Двобојните ѕидови претставуваат совршен начин за димензионирање на просторијата, посебно во оние кои немаат доволно ѕидни површини.

Затоа, само треба да уживате во нашата галерија, да се инспирирате на вистински начин и да креирате двобоен ѕиден стил во вашиот ентериер.

 

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУбавата Корзика!
Следна објаваУтре вечер во Салон 19:19 КИЦ – премиера на “Кафез”!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР