Stüda е разиграна колекција на мебел од Lego коцки!

Stüda е разиграна колекција на мебел од Lego коцки!

Благодарение на супер креативниот тим на италијанските дизајнери, играта никогаш не запира.
Stüda е разиграна колекција на Studio Nine, модуларен мебел кој е целосно компатибилен со Lego коцките.

Мебелот е направен од материјал corian кој доаѓа во различни бои, а неговата површина е покриена со познатите рељефни точки на кои можат да се постават Lego коцките.

На овој начин, елегантните кабинети стануваат совршено тридимензионално платно кое нуди бескрајно многу опции, модерен мебел и секогаш менлив.

Ова отвора можности, посебно за тие кои со децата заедно можат да се забавуваат во украсувањето на  мебелот, но не се сомневаме дека мебелот Lego ќе го посакаат и  сите оние, кои долго време биле фанови на легендарниот бренд.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПапучи кои на сите добро би ни дошле!
Следна објаваПопладневен десерт – кифлички со јогурт и мармалад!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР