И папучи и торбичка во едно – така изгледаат трендовските папучи кои ги лансираше познатиот бренд на спортска опрема Nike.

Иако овие папичи се резервирани само за најхрабрите модни познавачи, неспорно е дека на сите нас добро би ни дошле заради својата практичност.

Станува збор за моделот “Benassi Fanny Pack” на брендот”Nike”, модел кој направи  доста возбуда на социјалните мрежи.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објава“Shinrin yoku”-wellness тренд кој го освои светот!
Следна објаваStüda е разиграна колекција на мебел од Lego коцки!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР