Анксиозноста може да се реши со слушање песни

Многу луѓе се под постојан стрес, а според психолозите, голем број луѓе се борат со вознемиреност, додека многумина имаат панични напади.
Ако страдате од анксиозност, знаете дека ова е едно од најлошите чувства во светот. Единствената желба што ја имате е да останете во кревет цел ден.

Анксиозноста може да се третира со различни третмани, но сигурно не сте знаеле дека од анксиозноста можете да се ослободите со слушање песни. Изгледа како многу едноставен концепт, но кога се чувствувате навистина лошо, музиката навистина помага.

Експертите ги препорачуваат овие 10 песни како најдобар лек за олеснување на симптомите на анксиозност:

“Watermark” – Enya
“Mellomaniac (Chill Out Mix)” – DJ Shah
“Electra” – Airstream
“Weightless” – Marconi Union
“We Can Fly” – Rue du Soleil (Café Del Mar)
“Canzonetta Sull’aria” – Mozart
“Someone Like You” – Adele
“Pure Shores” – All Saints
“Please Don’t Go” – Barcelona
“Strawberry Swing” – Coldplay

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХороскоп за ден 08.06.2018 година!
Следна објаваПрекрасни бели фустани како замена на класичните венчаници!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР