Реставрација на внатрешноста на 150 години стара куќа е многу чувствителна задача и бара големо внимание, заедно со генијалноста и можноста да се создаде дополнителен простор каде што тој не постои …

Студиото Bilbao Architecture внимателно ја реновираше и редизајнираше куќата Omagoieaskoа, целосно приспособувајќи ја на сите потреби на модерните сопственици.

Мали медитерански балкони, прекрасно осветлување, модерна декорација и системи на полици, ги создаваат крајните детали во ентериерот на куќата, која изгледа шик и историски богата во исто време.

За да се заврши ваков проект потребни се посебни вештини и визија, кои можат да овозможат потполна трансформација, внимателно посветувајќи грижа за оригиналниот шарм на прекрасниот традиционален дом.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваPublic Room – оваа седмица 04.06.2018
Следна објаваТоп 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР