РЕЗЕРВИРАЈТЕ НЕКОЈА ОД НАШИТЕ СОБИ

IMG 8434

Оваа седмица имаме:

04.06 // 20:00 – Тринаесет осврти за книжевни и слични дела – Промоција
Промоција на книга на Елизабета Баковска. Експерт на теми од областа родови студии на Институтот Евро-Балкан. Преведува, пишува поезија, проза, книжевна теорија и критика.

image

06.06 // 17:30 – Cooking & Coacking
Колку сте креативен, како комуницирате, дали поседувате лидерски способности, како се справувате со стрес ?
Oткријте ги одговорите во интерактивна атмосфера, додека готвите, дегустирате и уживате во чаша вино.

Cooking and Coaching

Цена на билет 1200 ден. ( продажба online или на барот во Јавна Соба )
Пријавување на ina@publicroom.org

09.06 // 13:00 – KILLA Brand Launch
Добредојдени се сите кои се чуствуваат урбано и сакаат да бидат поинакви од секојдневната монотонија.
На промоцијата ќе бидат претставени 4 модели од летната колекција на маички со Кратки Ракави (Oversized Streetwear) #

killa

09.06. // 21:00 – Македонски Шлагери со ДЈ Тоше Велјанов
Се сеќавате ли на приказните што ни ги раскажувале за Офицерскиот Дом, за плоштадот кој бил збирно место на сите боеми и за старото Дебар Маало кое секоја пролет мирисало на липа?
А, велат, липите во Скопје мирисале најубаво.
Ајде уште еднаш да ја искористиме временската машина на Тоше и да го осетиме дражот со македонските шлагери на терасата во Јавна Соба.

8

10.06 // 18:00 – Вечерно училиште со Зелена Алтернатива – Модул 3 и 4
Обука за подготовка на екстракти од канабис за лична употреба.

zelena-768x473

Билет 150 den

11.06. // 18:00 – Да растеме заедно / Let`s grow together
Организацијата „Аутизам МК / Autism Awareness MK” е повторно во акција, овојпат во соработка со Public Room. „Да растеме заедно / Lets grow together” е хуманитарна акција за собирање средства за помош на семејствата со лица со аутизам.

autizam
***

СЕ ГЛЕДАМЕ НА 50ТА ДИВИЗИЈА!

COSMOPOLITAN
***

Нашето електронско известување го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за интересните случувања во Јавна Соба!

Очекувај го нашето неделно известување следниот понеделник

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСалата Waldorf за денешното мени!
Следна објаваРеновирана 150 години стара куќа во Шпанија!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР