Boho Chic, претставува слободен стил и дух, со многу релаксирачки компоненти на декорации, шарени и светли во исто време …

Домашната декорацијa во боемски стил, може да биде многу лесна за креирање, бидејќи не бара големо трошење на пари и секогаш можете да користите некои рециклирани или ретро материјали, вклопени во еден добар “направи сам” проект. Ако сметате дека бохо е вистинското решение за декорот на вашиот дом, но не знаете од каде да почнете, би било најдобро ако се обидете со негова примена на тремот или терасата.

Погледнете неколку најдобри начини за вклопување и максимално уживање во бохо  шик стилот, во вашите екстериери …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТренд или стил кој е секогаш во мода!
Следна објаваМал уметнички стан во француски стил!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР