Модни трендови кои доминираат со години, се навистина ретки.

Дезенот со линии е еден од тие трендови кој трае со години, за разлика од другите кои се појавуваат брзо, а уште побрзо ги снемува.

Пред се, во мода се црни и бели линии кои изгледаат одлично сами по себе, но и во комбинација со други бои. Има нешто во едноставноста на овој дезен кој ги привлекува жените со години.

Во исто време, дезените на линии се на лош глас, бидејќи наводно додаваат килограми и прават да изгледате подебели, но тоа не мора да биде случај. Едноставно одберете соодветен крој, а всушност, линиите можат да направат чуда за вашата фигура.

Погледнете неколку комбинации  …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовршена триаголна екстензија на британска викторијанска куќа
Следна објаваНаправи сам проект: Boho Chic тераси и тремови!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР