Денес, најверојатно најважните фактори при изборот на нов дом, не се неговата големина, состојба или локација, туку како истиот ќе изгледа на instagam.

Таков е случајот сo Лаурa Меклин, чиј преубав стан во париски стил сместен во предградието на стариот Монтреал, привлече големо внимание на социјалните мрежи.

Прикажувајќи ја својата гаросниера постепено на instagram профилот на оваа млада жена, луѓето можат да уживаат во модерниот ентериер инспириран со француска декорација. Сопственичката на станот е вработена во ИТ секторот, но има голема љубов кон дизајнот. По поставувањето на слики од нејзиниот ентериер, популарноста на нејзината станбена единица доби голем број на придружници, љубители на добриот дизајн и декорација.

Сопственичката се одлучила за мешавина на стилови, спарувајќи модерни елементи од средината на минатиот век, мебел инспириран од францускиот шарм, воедно вклучувајќи многу зеленило, женски детали и дополнителни акценти.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправи сам проект: Boho Chic тераси и тремови!
Следна објаваУникатна уметничка галерија во Тулум!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР