Колекција на тапети и текстил инспирисана од пустината и градот Маракеш …

Секој дизајн од оваа серија се наоѓа на завеси, тапети и домашни аксесоари.

Колекцијата е составена од суптилни неутрални тонови, па се до појаките нијанси на зелената и виолетовтаа. Оваа колекција создава апстрактна фокусна точка во секоја соба.

Тапетите и текстилот од оваа линија добиваат посебна димензија на ексклузивност, бидејќи првично биле создадени како дела на извонредни уметници, за подоцна да бидат префрлени на разни материјали, со цел интересните карактеристики да го разубават секој агол на вашиот дом.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРапсодија од бои и дезени во новата колекција на “Zara”!
Следна објаваПловечки градови/хотели на вода!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР