На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 16.04 до 22.04.2018 ќе имате можност  на сцената на Театарот  да ги  проследите следните претстави:

ден и час: 17.04.2018 (вторник) | 20.00

  • претстава: СОЛУНСКИ ПАТРДИИ

играат: Марија Спиркоска – Илијеска, Билјана Драгиќевиќ – Пројковска, Маја Вељковиќ – Пановска, Зоран Љутков, Златко Митрески, Јелена Жугиќ, Трајанка Илиева – Таци, Калина Наумовска, Гордана Ендровска, Марија Кондовска, Валдета Исмаили, Душица Стојановска, Викторија Анѓушева, Катерина Коцевска/Благица Димитровска, Катерина Шехтанска – Лаковска и Александра Павлова

автор: Миле Попоски

режија: Коле Ангеловски

 

ден и час: 19.04.2018 (четврток) | 20.00 – Претпремиера

  • претстава: ПАРТИЈА РЕМИ

играат: Ѓокица Лукаревки, Маја Вељковиќ Пановска

автор: Доналд Ли Кобурн

режија: Виолета Џолева

 

ден и час: 20.04.2018 (петок) | 20.00 – ПРЕМИЕРА

  • претстава: ПАРТИЈА РЕМИ

играат: Ѓокица Лукаревки, Маја Вељковиќ Пановска

автор: Доналд Ли Кобурн

режија: Виолета Џолева

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВо Франција за прв пат отворен колеџ за вино!
Следна објаваХороскоп за ден 16.04.2018 година!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР