Image may contain: bedroom and indoor

Најновата пролет/лето колекција на ZARA HOME ја опишува тишината и го слави мирот на слободните утра. Тукушто наместен кревет, многу ленти во дизајнот и топлината на ленот кој доминира во матријалите. Акцентирана е утринската светлина низ прозорците која носи живот на масата полна со неутрални бои, како сива, бела и природната боја на ленот, вознемирена со неколку контрасни црни – мет елементи. Софистицираниот изглед е дополнет со деталите на рачната изработка, колекционерскиот сет на чаши и дрвени објекти.

 No automatic alt text available.
Image may contain: bedroom and indoor
Image may contain: bedroom and indoor
Image may contain: table, plant and indoor
Image may contain: bedroom and indoor
No automatic alt text available.
Image may contain: people sitting, living room, table and indoor
Image may contain: indoor
Image may contain: plant, stripes and indoor
Image may contain: people sitting, table and indoor
Image may contain: people sitting, table and indoor
Image may contain: food
Image may contain: indoor
Image may contain: table and indoor
Image may contain: people sitting, table and indoor
No automatic alt text available.
Image may contain: candles and sky

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНарциси – пролет во домот!
Следна објаваШангај преку објективот на Mark Siegmund
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР