Image may contain: sky, cloud and outdoor

Во серијалот Les Yeux des Tours, францускиот фотограф Laurent Kronental ги доловува погледите низ различните уникатни прозорци на зградите од комплексот Tours Aillaud, сместен во Nanterre. Главниот акцент е ставен на футуристичниот стил.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХороскоп за ден 22.03.2018 година!
Следна објава10 фаворити од H & M за пролет 2018!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР