Сите ние ги истражуваме новите начини со кои можеме да ги комбинираме боите и формите во нашиот животен простор …

Секако, сакаме да ја извршиме оваа задача во класичен манир. Додавањето на новите форми мора да оди лежерно, а наоѓањето на вистинското место за поставување на темата и дизајнерскиот стил е клучот за успехот. Постојат и неколку соби во нашите домови, каде што можеме да пробаме нешто ново, без претерување или менување на целиот стил.

Купатилото е недвосмислено, една од овие простории. Во него, можно е да експериментирате со новите трендови пред да ги внесете во дневни соби, спални или кујни.

Ви презентираме некои од најмодерните идеи за внесување на медитеранскиот стил во купатилото и целосно менување на изгледот на овој простор.

Купатилата во модерен медитерански стил ви обезбедуваат чувство на пространост, префинет изглед и ве пренесуваат во друг свет, далеку од вревата на секојдневниот урбан живот.

Факторот на квалитет во голема мера придонесува за промена на стилот и амбиентот. Можете да се обидете со текстура на ѕидови, уникатни лустери и златни рамки.

Влезете во светот на соништата и целосно изменете го изгледот на вашето купатило …

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНова луксузна CHANEL COCO AVANT колекција на накит!
Следна објаваРезиденцијата на Michelangelo на продажба!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР