Ви ја претставуваме новата Coco Avant Chanel колекција на прекрасен луксузен накит, која ни ја раскажува приказната за Габриел Коко Шанел од младите денови, пред да стигне во Париз …

Оваа ексклузивна колекција на накит содржи 11 сетови, кои се специјално дизајнирани како омаж на раните денови на основачката на познатиот бренд, која беше вистински револуционер на женската мода и силуета.

Прекрасните детали на високата мода, како што е нежната розе или сива тантела, се трансформирани во извонредни сувенирски креации, акцентирани со злато и скапи камења.

Колекцијата содржи ланчиња, нараквици, прстени, обетки, часовници, брошеви и украси за коса, декорирани со морганит, бисери, месечеви камења, падпардаша сафири и дијаманти.

Сепак, најважното парче од колекцијатата дефинитивно е огрлицата “Gabrielle Chanel” создадена од 18 каратно бело злато, со кружни и брилијантно сечени дијаманти, со вкупна тежина од 51,22 карати.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЅирни што има оваа седмица во Јавна Соба…
Следна објаваКупатила во модерен медитерански стил!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР