Fine Food at Public Room

Штом нарачате пијалок, следен чекор е да ги најдете Шпанските компири во нашето мени да и уживате во вкусно, совршено зачинето мезе!

spanish potatoes
***

Оваа седмица во Јавна Соба

13.03. // 18:00 – Womenpreneurs Stories s01e03
Трета епизода Womenpreneurs Stories со Jes Bailey.

16.03. // 22:00 – Македонски шлагери
…а во петок живо пиле нема в град, сегде тапа џонсон,
прибидејќи цел град е кај нас во Соба!!

makedonski-shlageri-so-retro-ringtones-

facebook event link
За резервации на маса јави ни се на 078 250 554.

17.03. // 20:00 – St. Patrick’s Day in the Year of Our Lord 2018
Tрадиционална ирска музика по повод St. Patrick’s Day со Lorekeepers Guild и DJ Tos O’Brien.

st-patrick s-day

facebook event link
За резервации на маса јави ни се на 078 250 554.

18.03. // 12:00 – Social Sunday
Секоја недела е креативна и едукативна со Social Sunday.

social-sunday-99
***

Во наредниот период не очекува…

20.03. // 19:00 – Книжевни Магнитуди
Нов „боречки” клуб во градот!
За сите што ќе сакаат да влезат во ринг со Ристо Лазаров, Лидија Капушевска Дракулевска и Марта Маркоска нека повелат да ги покажат своите техники на „боречки вештини”.

knizhevni-magnitudi

24.03. // 20:00 – New Balkan Cuisine
Современа Балканска кујна пристигнува во Јавна Соба!

new-balkan-cuisine-public-room
***

Имаш потреба од простор?

Организираш конференција, семинар или обука?

Conference Room е совршена за твојот следен настан.

Ти мисли на активностите, а ние ќе се погрижиме за останатото…

• Техничка поддршка за цело времетрање на активноста
• Одличен комфорт
• Највкусна храна во ресторанот
• Прогресивна работна атмосфера

28832700 10212852972133669 2077157946 n 1
***

Нашето електронско известување го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за интересните случувања во Јавна Соба!

Очекувај го нашето неделно известување следниот понеделник.

Се гледаме во Јавна Соба!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваAir Jordan 1 – ги красат 15.000 рачно поставени Swarovski кристали!
Следна објаваНова луксузна CHANEL COCO AVANT колекција на накит!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР