Иако досега видовме безброј варијанти на овој модел Nike патики, речиси ниеден од претходните дизајни не може да се спореди со неодамна откриените луксузни патики.

Патиките се претставени во Чикаго, а нивната атрактивност ќе ве привлече на прв поглед. Дизајнирани се од Daniel Jacob, а патиките ги красат 15.000 рачно поставени Swarovski кристали. Патиките се наречени Chicago Winter.

Jacob, кој и самиот е роден во Чикаго, со голема грижа ги изработи овие “Air Jordan 1” патики, што е очигледно кога ќе се помисли за времето потребно за нивното создавање.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРемек-дело на Picasso продадено за 50 милиони фунти!
Следна објаваЅирни што има оваа седмица во Јавна Соба…
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР