Тепихот е декорација на секоја соба. Тоа е нешто како облека за вашиот под.

Малкумина знаат, дека ќилимите се постари од многу човечки пронајдоци, како и тоа  дека во многу од нив засекогаш се втакени многу важни настани од историјата на човештвото.

Последен пат кога ги споменавме делата на дизајнерката Ангела Адамс зборувавме за нејзината геометриска колекција на теписи Astral Garden. Најновата колекција на оваа дизајнерка Inner Nature е инспирирана како што кажува името, внатрешната природа и индивидуалност на самата авторка.

Колекцијата содржи 8 нови дизајни за теписи како што се Infinity, June, Owl, Feather, Vibes/Burton, Garbo, Spock и Amma.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПатување: Dar Ayniwen Villa Hotel во Мароко!
Следна објаваСветот преку врати и прозорци
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР