Барате оригинален подарок? Размислете за порцелан, на пример шољите на Мелиса Џонсон.

Освен ретро-цветениот дизајн, шољите и тацните содржат порака. Понекогаш е многу смешно, а понекогаш и шокантно.

Шољите од порцелан обично нè асоцираат на пиење чај со мајка или баба. Меѓутоа, сега повторно квалитетната керамика станаува еден од нај атрактивните додатоци во дневната соба или во кујната.

Порцеланските шољи на Мелиса Џонсон се сосема различни. Цветниот дизајн и пастелните нијанси се прекрасни, но дизајнот е изненадувачки со уште еден детаљ. Секоја чаша содржи порака.

На тацните или на деликатни шољи во “vintage” стил наоѓаме натписи како “Јас би можел да те отрујам”,”Каква гадна жена”, ” Кралица “,” престанете да зборувате ” итн …

Која верзија вие би ја одбарале?

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОГЛАС ЗА РАБОТА: ОФИЦИЈАЛЕН ВЛОГЕР НА СКОПЈЕ СИТИ МОЛ
Следна објаваМода: Dolce & Gabbana – есен/зима 2018 мода како религија!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР